Parafia pod Wezwaniem Wszystkich Swietych w Brusach
Historia Parafii w Brusach
Msza sw. w  Parafii w Brusach
Ogloszenia Parafialne w Brusach
Dokonania i inwestycje Parafii w Brusach
Parafia w Brusach - Kosciol w Mecikale
Parafia Brusy - Kontakt
 

  Kancelaria


  Duszpasterze


  Statystyki parafii


  Org. przykościelne


  Prasa


  Pielgrzymki,spotk.


  Multimedia


  Galeria 

 


Po raz kolejny organizujemy wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych, które odbędzie się w Pradze w dniach od 29 grudnia 2014 do 3 stycznia 2015 roku. W drodze powrotnej odwiedzimy także Wrocław.

Wziąć udział w spotkaniu w Pradze oznacza:

  • modlić się śpiewem i w ciszy w mieście leżącym w samym sercu Europy

  • dołączyć do dziesiątków tysięcy młodych ludzi z całej Europy i spoza niej w poszukiwaniu głębszego rozumienia wiary i życia Kościoła

  • poznać gościnność rodzin Pragi i okolic

  • spotkać się z ludźmi, którzy żyją ewangelią pośród wyzwań naszych czasów

Wyjazd byłby 28 grudnia (w granicach godziny 21-szej) powrót 2 stycznia w godzinach rannych.

Całkowity koszt wynosi 250 zł + 55 euro (opłata organizacyjna w Pradze).

Zgłoszenia i zapisy u ks. Karola pod nr tel. 513646230
 Zaduszki

dzień wspomnień i modlitw za dusze zmarłych


Dziś (2 listopada) - dzień, w którym obchodzone są Zaduszki poświęcone zmarłym, których w tym dniu szczególnie się wspomina. Katolicy wierzą, że Dzień Zaduszny jest wspomnieniem zmarłych potrzebujących oczyszczenia, które mogą uzyskać przez modlitwę wiernych i Kościoła.

 

 

 


 


MSZA ŚWIĘTA Z OKAZJI UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWYCH

WSZYSTKICH ŚWIETYCH

Foto UM Brusy

ZDJĘCIA

 


 

 Ostatni różaniec w pażdzierniku

 

 

 

 

KSM w hołdzie św. Janowi Pawłowi II

 

 

 


 

 

 


 

10 rocznica nadania patronatu błogosławionego

ks. Józefa Jankowskiego

 

 

 

ZDJĘCIA

 

 

 

 


 

 

Niedziela i Tydzień Misyjny - okazja do pomocy misjom

 

 

ZDJĘCIA

 

 


 

 

 

 


 

Żeński Chór z Parafii p.w. Wszystkich Świętych w Brusach zdobywcą III miejsca na  I Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Sakralnej Carmen Fidei
w Osiu28 września 2014r. Żeński Chór z Parafii p.w. Wszystkich Świętych w Brusach reprezentował parafię na I Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Sakralnej Carmen Fidei w Osiu. Chór powstał z inicjatywy obecnego dyrygenta p. Łukasza Rosiaka w październiku 2012r.

Zespół ma już na swoim koncie następujące nagrody:

Brązowe pasmo na „V Ogólnopolskim Turnieju o Kryształowe Serce Chełmińskiej Ziemi” w Chełmnie – październik 2013r.

III miejsce na „II Ogólnopolskim Konkursie Chórów im. św. Jana Bosko” w Aleksandrowie Kujawskim – listopad 2013r.

Srebrne pasmo na „VI Wojciechowym Fastiwalu Pieśni Chóralnej” w Starogardzie Gdańskim – maj 2014r.

W Osiu zdobył również III miejsce – brązowe pasmo.

 

 

ZDJĘCIA

 


 

Maturzyści na Jasnej Górze!


 

        29 września o 5.07 maturzyści z naszego liceum wraz z gronem naszych parafian wyjechali na pielgrzymkę do Matki Bożej Częstochowskiej, aby tam modlić się w intencji dobrego przygotowania się do egzaminów maturalnych oraz o wybór drogi życiowej. Po dotarciu na Jasną Górę o 13.27 Najpierw odbyła się wspólna droga krzyzowa na wałach Jasnogórskich a później, już z maturzystami z całej naszej diecezji, o godz. 16.00 różaniec, o godz. 17.00 Msza św. pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Ryszarda Kasyny. Po Mszy odbyło się spotkanie dla młodzieży z zaproszonym gościem. Ostatnim punktem pielgrzymki był udział w apelu Jasnogórskim i wspólna modlitwa w intencji maturzystów. Za wspólnie pielgrzymowanie i doznania duchowe dziękujemy!

 


 

ZDJĘCIA


 

 

Iskra Bożego Miłosierdzia w Brusach

 

 

Z inicjatywy grupy modlitewnej „Iskra Bożego Miłosierdzia” działającej przy kościele oo. Jezuitów, już po raz siódmy zorganizowana została wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast Polski i świata. Ma ona miejsce w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki – 28 września. Inicjatywa ta wpisuje się w wezwanie Ojca Świętego Franciszka, aby katolicy głosząc Ewangelię wychodzili na ulice oraz jest przejawem nowej ewangelizacji. W naszej parafii wszystkich świętych w Brusach wyszliśmy na plac Jana Pawła II w centrum miasta i z licznie zgromadzonymi wiernymi odmówiliśmy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Bardzo dziękuje za liczne włączenia się w tą modlitwę i pomoc przy organizacji.      

 

                    

 

ZDJĘCIA

 


 

Jesienna wyprawa rowerowa

 

W sobotę – 27 września, ministranci wraz z kółkiem różańcowym naszej parafii postanowili wykorzystać ostatnie promienie słońca i spędzić je we wspólnocie. Plan dnia przewidywał rekreację na placu integracyjnym w Czarnowie. Po przyjeżdzie na miejsce ok godziny 10.00 postanowiliśmy rozegrać turniej piłki nożnej oraz w wolnej chwili zagrać w piłkę siatkową. Po rozegraniu turnieju, zjedliśmy pyszną kiełbaskę z grilla którą nam przygotował Krzysztof Lewiński nasz ministrant. Radośni i zadowoleni wracaliśmy do domów, pełni wrażeń i dobrych emocji, które pozwolą nam lepiej wejść w nasze codzienne obowiązki. Dziękujemy Panu Maciejowi Leszczyńskiemu sołtysowi Czarnowa za życzliwość, poświęcony czas i ogromne serce.

 

 

 

ZDJĘCIA


 

 


 

Czy masz odwagę wyjść na ulicę z Iskrą Bożego Miłosierdzia?
Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata!

28 WRZEŚNIA  2014  -  GODZ. 15.00

W BRUSACH:

PLAC JANA PAWŁA II

ZAPRASZAMY

 


 


 

Rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego 2014/2015


 

    W poniedziałek, 1. września w 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej, uczestniczyliśmy w Mszy Świętej inaugurującej nowy rok szkolny i katechetyczny. W Eucharystii wzieli udział o godzinie 8.00 dla dzieci i młodzieży z naszego miasta oraz o godzinie 16.00 uczniowie z poza miasta Brusy. Uczestniczyliśmy również w obrzędzie poświęcenia tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom, które rozpoczynają naukę w szkole Niech ten czas roku szkolnego będzie opływał w wysokie wyniki w nauce, kształtowaniu postaw ludzkich i patriotycznych oraz bliskości z Bogiem. Czego wszystkim z całego serca życzymy, zarówno uczniom jak i całemu gronu pedagogicznemu

 

ZDJĘCIA

 


 

Piesza Pielgrzymka dobiegła końca...

 


13. sierpnia dobiegła końca Piesza pielgrzymka na Jasną Górę Diecezji Pelplińskiej. Z naszej parafii wyruszyło 12 osób i pielgrzymowało przez 14 dni, pokonując 480 km. Czas rozwoju wiary, spotkanie z Bogiem i drugim człowiekiem - czyli prawdziwe rekolekcje dla każdego. Wspomnienia i przeżycia na długo pozostaną w pamięci. Nasi pątnicy czynnie udzielali się przy organizacji pielgrzymki przez animację muzyczną i służbę porządkową. Za wspólne pielgrzymowanie wielkie "Bóg zapłać".

ZDJĘCIA

 

 


 

 

Ministranci i KSM na wypoczynku :)


 

Ministranci oraz KSM naszej parafii, wypoczywały w Ostrzycach. Tematem przewodnim letniego obozu było „NASZE TOTUS TUUS DLA ŚW. JANA PAWŁA II”. Oprócz relaksu, zabawy, wycieczek i konkursów, był czas na modlitwę, skupienie i rozważania wokół wyznaczonego tematu. Ostrzyce stały się dla nas miejscem nie tylko wypoczynku ale i zatrzymania się na chwilę i rewizją naszego chrześcijaństwa. Dziękujemy tym wszystkim, dzięki którym mogliśmy tak miło i aktywnie spędzić ten wakacyjny czas

 

ZDJĘCIA

 


 

 

Odpust Matki Bożej Szkaplerznej

 

ZDJĘCIA

 

 


 

Na szlaku pielgrzymkowym  do sanktuariów Mazur i Podlasia.


W dniach 4-5 lipca 2014 roku odbyliśmy pielgrzymkę do czterech Sanktuariów Maryjnych, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego oraz Sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Sokółce na terenie Mazur i Podlasia pod przewodnictwem p. Gabrieli Kloske .Trud pielgrzymowania podjęło 53 pielgrzymów głównie  z naszej parafii oraz ościennych : z Kosobud, Leśna, Karsina a nawet z Gdańska. Wspólnie z nami pielgrzymowali aktywnie kierowcy naszego autokaru.

            Na naszym szlaku autokarowym znalazła się najpierw Święta Lipka ,gdzie uczestniczyliśmy we mszy św. i wysłuchaliśmy prelekcji ojca Józefa o tym cudownym miejscu oraz koncertu organowego. Ze względu na liczbę pielgrzymów Święta Lipka nazywana jest Częstochową Północy.

            Dalej na naszym szlaku pierwszego dnia pielgrzymowania znalazła się Suchowola,gdzie stanęliśmy w samym Środku Europy i zwiedziliśmy Izbę Pamięci bł. ks.Jerzego Popiełuszki.

            Następnie droga wiodła do Sanktuarium w Różanymstoku, gdzie wyznaczyliśmy sobie miejsce nocnego odpoczynku. Tu, późnym wieczorem, wysłuchaliśmy słowa księdza na temat historii tego miejsca ,które powstało jako dar miejsca i fundacji dla kościoła i klasztoru możnowładców polskich - Eufrozyny i Szczęsnego Tyszkiewiczów w XVI wieku oraz uczestniczyliśmy w apelu przed cudownym obrazem Maryi-Wspomożycielki. Były też poranne modlitwy indywidualne przed zasłoniętym obrazem , który też uważany jest za cudowny.

            Drugi dzień był obfity w cudowne miejsca. Wczesnym rankiem nawiedziliśmy Sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Sokółce, gdzie dane nam było uczestniczyć we mszy św. i pomodlić się przed fragmentem Serca Pana Jezusa w agonii. Tu przemieniła się cudownie Hostia w Ciało Pana Jezusa. Taki cud to nadzieja dla świata .Pan Bóg czyni cuda, by umocnić naszą wiarę bądź ją ludziom przywrócić. Jest z nami prawdziwie, realnie i substancjonalnie. Cząstka Ciała z mięśnia sercowego Naszego PANA jest wskazaniem i znakiem ,naszą drogą ,ponieważ Pan Bóg nie czyni nic bez powodu .Ten cud ma być pomocny naszej wierze, dodać nam odwagi. Otwiera nasze oczy i uszy ,byśmy na nowo zobaczyli i usłyszeli Dobrą Nowinę ,którą nam przynosi z nieba. Pan Jezus pozwala wyznawać wiarę w siebie, odsłaniając swe ludzkie -najlepsze Serce, miłosierne Serce .

            Sam przecież powiedział do siostry Faustyny -„Nie znajdzie ludzkość uspokojenia ,dopóki nie zwróci się do Miłosierdzia Mojego- ,które to słowa zapisała w swym Dzienniczku duszy.

Potem   skierowaliśmy się do nowego niewielkiego Sanktuarium Marii Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie usytuowanego na wzgórzu, a  powstałego w 1998 roku w Puszczy Knyszyńskiej .Po  krótkim przybliżeniu dziejów tego miejsca  wygłoszonego przez księdza-opiekuna  i modlitwach w kościele ,udaliśmy się  na Górę Krzyży zwaną Górą Bożego Miłosierdzia oraz mieliśmy możliwość zakupu dewocjonaliów. Ponadto mogliśmy  zabrać cudowną wodę, podobnie jak i w  Gietrzwałdzie, które to sanktuarium odwiedziliśmy na końcu pielgrzymkowego trudu.            

             

            Dalej na naszej drodze nawiedziliśmy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Białymstoku gdzie znajduje się grób bł. księdza Michała Sopoćki -spowiednika i kierownika duchowego siostry Faustyny . Zobaczyliśmy też z zewnątrz okazały pałac Branickich , w którym mieści się Uniwersytet Medyczny i złożyliśmy wizytę w  miejscowej katedrze. We wszystkich tych miejscach nasze modlitwy kierowaliśmy w intencjach pielgrzymów , poleconych nam w modlitwie oraz w intencji naszej parafii i ojczyzny.

            Z Białegostoku skierowaliśmy się do Tykocina -malowniczego miasteczka Podlasia , które posiada ponad 100 unikatowych zabytków  w tym zamek ,w którym rezydowali królowie, książęta  i Stefan Czarniecki. To tutaj został ustanowiony Order Orła Białego – najwyższe odznaczenie w Polsce. Orzeł Biały ma tu również swój okazały pomnik. Zwiedziliśmy dwie synagogi , bo przed II wojna światową Tykocin był drugim co do wielkości skupiskiem Żydów w Polsce swobodnie wyznających swoją religię. Uroki tego miasteczka doceniają często reżyserzy, którzy  w tej „bajkowej scenerii” kręcą  plenery filmowe np. „U Pana Boga za……”

            Modlitwy i śpiewy, różańce i koronki ,filmy i rozmowy oraz inne przeżycia wypełniały nam ten błogosławiony czas. Pogoda dopisała w 100%.

            Serdecznie dziękujemy p.G. Kloske za podjęcie trudu przygotowania i realizacji tej pielgrzymki.

 

                                                                       Janina Głomska

 

Brusy, 12.07.2014.

PS. Bogu niech będą dzięki za  ten błogosławiony czas. Dziękuję wszystkim . którzy podjęli trud pielgrzymowania. Bez Waszego odzewu tej pielgrzymki by nie było. Zapraszam do udziału w kolejnych pielgrzymkach w przyszłym roku- jak Bóg da na Jego chwałę i dla umocnienia naszej wiary.<