Parafia pod Wezwaniem Wszystkich Swietych w Brusach
Historia Parafii w Brusach
Msza sw. w  Parafii w Brusach
Ogloszenia Parafialne w Brusach
Dokonania i inwestycje Parafii w Brusach
Parafia w Brusach - Kosciol w Mecikale
Parafia Brusy - Kontakt
 

  Kancelaria


  Duszpasterze


  Statystyki parafii


  Org. przykościelne


  Prasa


  Pielgrzymki,spotk.


  Multimedia


  Galeria







 

Rekolekcje Wielkopostne 2014

W naszej parafii w dniach od 5 marca do 7 marca swoje rekolekcje przeżywały dzieci i młodzież, a konkretnie dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych oraz młodzież gimnazjalna i poadngimnazjalna ze szkoły zawodowej i liceum. Równolegle odbywały się rekolekcje dla dorosłych które poprowadził o. Wiesław Nowotni oblat z Laskowic. Rekolekcje mają zawsze za zadanie przybliżyć nas do Pana Boga, tak dużych jak i małych. Słowa podziękowania kierujemy do dyrekcji wszystkich szkół, katechetów i pozostałych nauczycieli.

 


 

 

 



 

Środa Popielcowa 5 marca 2014 r.

800     Msza święta z nauką ogólną

930 – 1100     Szkoły Podstawowe: Msza święta z nauką

1115 – 1245  Gimnazja, Szkoły Ponadgimnazjalne (ZSZ, KLO): Msza święta z nauką 

1800      Msza święta z nauką ogólną    

1900    Msza święta z nauką ogólną w Męcikale             

Czwartek 6 marca 2014 r.

800      Msza święta z nauką ogólną

Szkoły Podstawowe: 930 – 1000  Droga Krzyżowa – kl. 0 – VI

                                 1000 – 1030 Rachunek sumienia – kl. III – VI

                                 1030 – 1100 Spowiedź święta – dzieci z wiosek

Gimnazja, Szkoły Ponadgimnazjalne: 1115 – 1145  Droga Krzyżowa

                                                             1145 – 1215   Rachunek sumienia

                                                             1215 – 1245  Spowiedź święta – młodzież z wiosek

1500 – 1600   Spowiedź święta – dzieci i młodzież z Brus

1630 – 1800   Spowiedź święta dla dorosłych

1800   Msza święta z nauką ogólną

1900   Msza święta z nauką ogólną w Męcikale

Piątek 7 marca 2014 r.

800       Msza święta z nauką ogólną

930 – 1100      Szkoły Podstawowe: Msza święta z nauką

1115 – 1245     Gimnazja, Szkoły Ponadgimnazjalne (ZSZ, KLO): Msza święta z nauką   

1730       -    Droga Krzyżowa

1800    Msza święta z nauką ogólną

1900    Msza święta z nauką ogólną w Męcikale

5 – 7 marca 2014 - Kościół parafialny

 

 

 

 


 

 

WIZYTACJA BISKUPIA W NASZEJ PARAFII

 

We wtorek, 18 lutego, naszą parafię wizytował Ks. Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. Wizytacja biskupia odbywa się co 5 lat. W programie były wizyty w przedszkolu SS. Zmartwychwstanek, w bruskim Gimnazjum, oraz spotkania: z członkami komitetu budowy przy kościele w Męcikale, spotkanie z liderami grup i stowarzyszeń parafialnych, rozmowy z duszpasterzami. Podczas wieczornej Mszy św. ks. biskup udzielił Bierzmowania młodzieży III klas Gimnazjum. Serdecznie dziękujemy całej parafii za udział w  wizytacji biskupiej.

 


 

 


 

Zimowiska 2014


Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Brusach zaprasza dzieci od 4 do 10 lat na ZIMOWISKO w Domu Nawiedzenia od 20 do 23 stycznia br. w godz. 9.00 – 12.00.

W programie:
Gry
Konkursy
Zajęcia plastyczne
Nagrody i poczęstunki
Bal przebierańców w CKiB w Brusach, w czwartek 23 stycznia, godz. 9.00 – 12.00



 

Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach
zaprasza
dzieci na miłe spędzenie czasu wolnego
podczas ferii zimowych.

PROGRAM FERII ZIMOWYCH:

I TYDZIEŃ


Poniedziałek 20.01.2014
godz. 15.00 – 18.00 - BAL przebierańców z Babcią i Dziadkiem
godz. 11.00 – 14.00 – Warsztaty tańca polskiego w formie towarzyskiej
            (dla uczestników zajęć)
 
Wtorek 21.01.2014
godz. 13.00 – 18.00 – Turniej tenisa stołowego (ping pong) 
godz. 11.00 – 14.00 – Warsztaty tańca polskiego w formie towarzyskiej
            (dla uczestników zajęć)
Środa 22.01.2014
godz. 13.00 – 18.00 - Turniej tenisa stołowego (ping pong) 

Czwartek 23.01.2014
godz. 13.00 – 16.00 - Turniej tenisa stołowego (ping pong) 

Piątek 24.01.2014
godz. 11.00  – 15.30 – Otwarte warsztaty HIP – HOPOWE,  prowadzi tancerz, instruktor
            Paweł Prozi Sołtysiński ze studia „Siemanko” w Gdańsku
godz. 13.00 – 16.00 – Turniej tenisa stołowego (ping pong) 


II TYDZIEŃ

W drugim tygodniu ferii zimowych CKiB w Brusach zaprasza wszystkie dzieci szkoły podstawowej na zajęcia zorganizowane, które odbywać się będą od 27 stycznia (poniedziałek) do 31 stycznia (piątek) 2014 roku.

Poniedziałek 27.01.2014
godz. 10.00 – 11.30 – YOU CAN DANCE dla każdego.
Otwarte zajęcia muzyczno – ruchowe z elementami tańca towarzyskiego, narodowego, ludowego i nowoczesnego.
godz. 11.30 – 13.00 – Warsztaty plastyczne dla dzieci
godz. 11.00 – 13.00 – Turniej warcabowy
godz. 16.00 – 19.00 – Turniej szachowy



Wtorek 28.01.2014
godz. 9.00 – 19.00  - Wycieczka do Torunia dla dzieci w wieku od 6 – 12 lat, w programie:
przedstawienie lalkowe „Kopciuszek”, zwiedzanie teatru, starówki oraz Muzeum Piernika. Koszt wycieczki 30 zł (zapisy i wpłata w sekretariacie CKiB w Brusach, w godz. 8.00-16.00)

Środa 29.01.2014
godz. 10.00 – 11.30 – YOU CAN DANCE dla każdego.
Otwarte zajęcia muzyczno – ruchowe z elementami tańca towarzyskiego, narodowego, ludowego i nowoczesnego.
godz. 11.30 – 13.00 – Warsztaty plastyczne dla dzieci

Czwartek 30.01.2014
godz. 10.00 – 11.30 – YOU CAN DANCE dla każdego.
Otwarte zajęcia muzyczno – ruchowe z elementami tańca towarzyskiego, narodowego, ludowego i nowoczesnego.
godz. 11.30 – 13.00 – Warsztaty plastyczne dla dzieci

Piątek 31.01.2014
godz. 10.00 – 11.30 – YOU CAN DANCE dla każdego.
Otwarte zajęcia muzyczno – ruchowe z elementami tańca towarzyskiego, narodowego, ludowego i nowoczesnego.
godz. 11.30 – 13.00 – Warsztaty plastyczne dla dzieci

godz. 19.oo – koncert Sławek Wierzcholski & Nocna Zmiana Bluesa, cena biletu: 20 zł
(bilety do nabycia w sekretariacie CKiB w Brusach, w godz. 8.00 – 16.00)




Filia w Małych Chełmach

Serdecznie zapraszamy dzieci na miłe spędzenie czasu wolnego podczas ferii zimowych, w dniach 21 – 24.01.2014 r., w godz. 12.00 – 14.00

W programie:
Zajęcia plastyczne
Robótki ręczne
Czytanie baśni
Układanie puzzli
Gry planszowe i edukacyjne


Filia w Męcikale

Serdecznie zapraszamy dzieci na miłe spędzenie czasu wolnego podczas ferii zimowych, w dniach 20 - 27.01.2014r., w godz. 11.00 – 13.00

W programie:
Zajęcia plastyczno - techniczne
Quizy
Zabawy logiczne
Gry stolikowe
Zabawy ruchowe

Filia Chata Kaszubska

Chata Kaszubska zaprasza młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną na Filmowe Warsztaty Satyryczne w dniach 27.01 – 31.01.2014, w godz. 10.00 – 12.00. Warsztaty realizowane są w ramach programu Równać Szanse.

 

 

KOLĘDY 2014

 

2  I  czwartek

1. Czyczkowy ul. Główna -  godz. 13.00

2. Czyczkowy ul. Główna -  godz. 13.00

3. Czyczkowy ul. Główna -  godz. 13.00

 

3  I  piątek

1. Czyczkowy ul. Lipowa -  godz. 13.00

2. Czyczkowy ul. Lipowa -  godz. 13.00

 

4  I  sobota

1. Żabno- wieś -  godz. 12.00

2. Żabno wybudowanie -  godz. 12.00 

3. Czyczkowy wybudowanie- lewa str -  godz. 12.00

4. Czyczkowy wybudowanie- prawa str -  godz. 12.00

 

5  I  niedziela

1. Brusy - ul. Szkolna -  godz. 13.00

2. Brusy - ul. Kościelna -  godz. 14.00

3. Brusy - ul. Polna -  godz. 13.00

4. Czyczkowy ul. Czernicka, Chełmowska -  godz. 13.00

 

6  I  poniedziałek

 Uroczystość Objawienia Pańskiego

 

7  I  wtorek

 Kolęda kapłanów dekanatu bruskiego

 

8  I  środa

1. Czapiewice wieś -  godz. 15.00

2. Czarnowo wieś -  godz. 15.00
3. Czapiewice wybudowanie -  godz. 15.00

4. Czarnowo wybudowanie -  godz. 15.00

 

9  I  czwartek

1. Wielkie Chełmy wieś -  godz. 15.30

2. Wielkie Chełmy wieś -  godz. 15.00

3. Wielki Chełmy wieś, Krównia -  godz. 15.00

4. Asmus, Młynek, Leśnictwo Antoniewo -  godz. 15.00

 

10  I  piątek

1. Brusy - ul.Chełmowska -  godz. 15.30

2. Brusy - ul. Chełmowska -  godz. 15.00

3. Brusy - ul. Wicka Rogali -  godz. 15.00

4. Brusy Jaglie -  godz. 15.00

 

11  I  sobota

1. Gacnik -  godz. 13.00

2. Czarniż i Giełdon - godz. 13.00
3. Czarniż – wieś - godz. 13.00

4. Zalesie -ul. Główna - godz. 13.00

 

12  I  niedziela

1. Brusy  - ul. Ogrodowa    blok nr 20, 22  -  godz. 14.00

2. Brusy  - ul. Ogrodowa    blok nr 24, 26 -  godz. 13.00

3. Brusy  - ul. Ogrodowa    blok nr 28, 30 -  godz. 13.00

4. Piekiełko - godz. 13.00

 

13 I poniedziałek

1. Zalesie ul. Gdańska, Okrężna - godz. 15.00
2. Zalesie ul. Słoneczna, Krótka, Ogrodowa - godz. 15.00
3. Zalesie ul. Polna, Leśna - godz. 15.00 
4. Małe Gliśno - godz. 15.00


14 I  wtorek

1. Dąbrówka – wyb. pod M. Gliśno - godz. 15.00

2. Lubnia -  dworzec - godz. 15.00
3. Lubnia – ul. Dworcowa - godz. 15.00
4. Lubnia – ul. Dworcowa - godz. 15.00

15  I  środa

1. Lubnia – ul. Szkolna - godz. 15.00
2. Lubnia – ul. Ogrodowa - godz. 15.00
3. Lubnia – ul. Spłódzielcza, Wielewska, Polna - godz. 15.00

4. Lubnia – wybudowanie - godz. 15.00

16  I  czwartek

1. Brusy - ul. Karnowskiego -  godz. 15.00

2. Brusy - ul. Tysiąclecia -  godz. 15.30

3. Brusy - ul. Jagiellońska -  godz. 15.00

4. Brusy - ul. Mściwoja, Sportowa - godz. 15.00

17  I  piątek

1. Brusy  - ul. Wojska Polskiego -  godz. 15.00

2. Brusy  - ul. Wojska Polskiego -  godz. 15.00

3. Brusy  - ul. Królowej Jadwigi -  godz. 15.30

4. Brusy - ul. Świętopełka, Bolta -  godz. 15.00

 

18  I  sobota

1. Brusy  - ul. Kościuszki - prawa str, Hallera  -  godz. 12.00

2. Brusy  - ul. Kościuszki - lewa str, Harcerska -  godz. 12.00

3. Brusy  - ul. Bema - godz. 12.00

4. Brusy wybudowanie pod Kinice - godz. 12.00

19  I  niedziela

1. Brusy  - ul. Słowackiego, Prusa -  godz. 13.00

2. Brusy  - ul. Mickiewicza, Reymonta -  godz. 13.00

3. Brusy  - ul. Derdowskiego     -  godz. 14.00

4. Brusy  - ul. Derdowskiego (osiedle LAS) -  godz. 13.00

20  I  poniedziałek

1. Brusy -  ul. Witosa -  godz. 14.00

2. Brusy - ul. Ceynowy -  godz. 14.00

3. Brusy  - ul. Poniatowskiego - godz. 14.00

4. Brusy  - ul. Maczka, Sosnkowkiego, Wryczy - godz. 14.00

21  I  wtorek

1. Brusy  - ul. Gdańska  -  godz. 14.00

2. Brusy  - ul. Gdańska -  godz. 14.00

3. Brusy  - ul. Ogrodowa -  godz. 14.00

4. Brusy  - ul. Puławskiego, Andersa - godz. 14.00

22  I  środa

1. Brusy  - ul. Dworcowa do torów, Nad dworcem - godz. 14.00
2. Brusy  - ul. Dworcowa prawa str., Dębowa, Klonowa - godz. 14.00
3. Brusy  - ul. Dworcowa lewa str. - godz. 14.00

4. Brusy  - ul. Modrakowa, Kawiatowa, Jaśminowa, Liliowa,

 Stokrotki - godz. 14.00

23  I  czwartek

1. Brusy  - ul. Różana, Akacjowa - godz. 14.00
2. Brusy  - ul. Słoneczna - godz. 14.00
3. Brusy  - ul. Słoneczna - godz. 14.00

4. Brusy  - ul. Myśliwska, Okrężna, Rzemieślnicza -  godz. 14.00                                                                         

24  I  piątek

              1. Brusy – ul. Młyńska - godz. 14.00
               2. Brusy – ul. Na Zaborach - godz. 14.00

              3. Brusy  - ul. Brzozowa, Karpacka - godz. 14.00
              4. Brusy  - Karpaty - godz. 14.00            

25  I  sobota

1. Brusy  - ul. Pocztowa  -  godz. 12.00

2. Brusy  - ul. Plac Jana Pawła II -  godz. 12.00

3. Brusy  - ul. 2 Lutego -  godz. 12.00

4. Brusy  - ul. Traugutta, Chrobrego, Batorego, Jana III Sobieskiego,

 Kazimierza Wielkiego - godz. 12.00

26  I  niedziela

1. Brusy ul. Zielona, Łanowa - godz. 13.00
2. Brusy ul. Kalwaryjna przed torem - godz. 14.00
3. Brusy ul. Kalwaryjna za torem, Tulipanowa - godz. 13.00

4. Brusy  - ul. Konarskiego, Wybickiego - godz. 13.00

27  I  poniedziałek

1. Brusy – ul. Targowa - godz. 14.00
2. Brusy – ul. Targowa, Krótka, Spokojna, Graniczna, Armii Krajowej, Tęczowa - godz. 14.00

 

3. Małe Chełmy- wieś -  godz. 14.00 

4. Małe Chełmy –wyb. , Antoniewo -  godz. 14.00

28  I  wtorek

1. Męcikał prawa strona za mostem - godz. 14.00
2. Męcikał lewa strona - godz. 14.00
3. Męcikał prawa strona przed mostem - godz. 14.00