Parafia pod Wezwaniem Wszystkich Swietych w Brusach
Historia Parafii w Brusach
Msza sw. w  Parafii w Brusach
Ogloszenia Parafialne w Brusach
Dokonania i inwestycje Parafii w Brusach
Parafia w Brusach - Kosciol w Mecikale
Parafia Brusy - Kontakt
 

  Kancelaria


  Duszpasterze


  Statystyki parafii


  Org. przykościelne


  Prasa


  Pielgrzymki,spotk.


  Multimedia


  GaleriaBIERZMOWANIE 2015


W sobotę, 21 marca, o 18.00, w Brusach Ks. Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna udzielilllł Bierzmowania 148 naszym młodym parafianom.


WIĘCEJ ZDJĘĆ

DNI MŁODZIEŻY W KOŚCIERZYNIE

Taak!! To już niedługo 29 marca w Niedzielę Palmową odbędą się DNI MŁODZIEŻY W KOŚCIERZYNIE. Nasza parafia również organizuje wyjazd na Dni Młodzieży :
Wyjazd o godz. 12.00 z przed Kościoła ,a planowany powrót godz.18.00
Koszt wyjazdu wynosi jedynie 10 zł
Zapisy bezpośrednio u ks.Karola Misiurskiego
UWAGA!! MIEJSCA SĄ OGRANICZONE ...
Serdecznie zapraszamy !!

W  niedzielę 15.03.2015 w Brusach na mszach o 9.00, 11.00 i w Męcikale o 13.00 małżonkowie należący do Kościoła Domowego w Chojnicach państwo Ewelina i Mateusz Gierszewscy  dzielili się świadectwem wzrastania we wspólnocie Oazy Rodzin, którą założył kandydat na ołtarze - Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki. Błogosławieństwem dla parafii i rodzin byłoby gdyby taka wspólnota zawiązała się w naszej parafii.


XXV Olimpiada Teologii Katolickiej


XXV Olimpiada Teologii Katolickiej - etap diecezjalny
Nasza parafianka Paulina Wantoch - Rekowska z Kaszubskiego Liceum Ogólnokształcącego zajęła trzecie miejsce w olimpiadzie teologi katolickiej - etap diecezjalny i w ten sposób dostałą się do etapu ogólnopolskiego który odbędzie się w Łomży. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w Łomży
.


 

 


 

Rekolekcje wielkopostne

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Światowy Dzień Chorego


Od dwudziestu trzech lat, 11 lutego, obchodzony jest Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II. W nawiązaniu do tej uroczystości Parafialny Zespół Caritas pod kierunkiem ks. Proboszcza Mirosława Klawikowskiego i przy współpracy kapłanów z naszej  parafii przygotował   spotkanie w Domu Nawiedzenia. Rozpoczęło się ono możliwością skorzystania                z sakramentu pokuty, po czym  odbyła się Msza święta, którą sprawował ks. Proboszcz.  W trakcie Eucharystii każdy miał możliwość  przystąpić do sakramentu  namaszczenia chorych. Po zakończeniu  Najświętszej Ofiary dzieci ze Szkolnego Koła Caritas działającego przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Brusach zaprezentowały  przedstawienie pt. „Chory kotek” czym wywołały uśmiech na twarzach starszych i chorych parafianach. Po występie milusińskich wszyscy spotkali się przy stole, gdzie mieli możliwość porozmawiania i wspominania wspólnych przeżyć.

 

 

 

 

 

   

PIELGRZYMKA - ZIEMIA ŚWIĘTA

 

 
ZIMOWISKO 2015


Z okazji ferii zimowych , Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach i Warsztat Terapii Zajęciowej w Brusach zaprosili dzieci do wspólnej zabawy. Pierwszy dzień zimowiska odbył się wczoraj, 2 lutego w budynku centrum kultury. Około 150 dzieci, podzielone na grupy wiekowe, tańczyło, śpiewało, rysowało i uczyło się języka kaszubskiego, a dodatkowo brało udział w różnorodnych konkurencjach sportowych.

Dziś dzieci bawią się w centrum kultury, w sali sportowej przy szkole podstawowej w Brusach i w Domu Nawiedzenia. 

 

 

 UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

Królowie na zdjęciach przybyli ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brusach a Jasełka przedstawili uczniowie ze Szkoły Podstawowej im.Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski" w Lubni pod kierunkiem p.Teresy Kin

 

 

 


 

Europejskie Spotkanie Młodych

w czeskiej Pradze

  

 

 


 

Spotkanie przy żłóbku

W I dzień świąt Bożego Narodzenia odbyło się spotkanie przy żłóbku. Zgromadziło ono dzieci, młodzież i dorosłych naszej parafii.  Było nie tylko okazją, aby kolędować ale również czasem na chwilę refleksji.

 

 

 


 

Przedświąteczne spotkanie

 

 

 


 

 


 

Co raz bliżej Święta...

 

 

 

 


 

 

W oczekiwaniu na Boże Narodzenie


 

 

 

 


 

„Śpiewajmy Jezusowi” z Chórem LutniaNasz chór parafiany "Lutnia" pod kierownictwem p. Łukasza Rosiaka nagrał płytę z kolędami. Od przyszłej niedzieli będzie można tę płytę nabyć.

Serdecznie ją polecamy.

 

 

 

 


 


Po raz kolejny organizujemy wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych, które odbędzie się w Pradze w dniach od 29 grudnia 2014 do 3 stycznia 2015 roku. W drodze powrotnej odwiedzimy także Wrocław.

Wziąć udział w spotkaniu w Pradze oznacza:

  • modlić się śpiewem i w ciszy w mieście leżącym w samym sercu Europy

  • dołączyć do dziesiątków tysięcy młodych ludzi z całej Europy i spoza niej w poszukiwaniu głębszego rozumienia wiary i życia Kościoła

  • poznać gościnność rodzin Pragi i okolic

  • spotkać się z ludźmi, którzy żyją ewangelią pośród wyzwań naszych czasów

Wyjazd byłby 28 grudnia (w granicach godziny 21-szej) powrót 2 stycznia w godzinach rannych.

Całkowity koszt wynosi 250 zł + 55 euro (opłata organizacyjna w Pradze).

Zgłoszenia i zapisy u ks. Karola pod nr tel. 513646230
 Zaduszki

dzień wspomnień i modlitw za dusze zmarłych


Dziś (2 listopada) - dzień, w którym obchodzone są Zaduszki poświęcone zmarłym, których w tym dniu szczególnie się wspomina. Katolicy wierzą, że Dzień Zaduszny jest wspomnieniem zmarłych potrzebujących oczyszczenia, które mogą uzyskać przez modlitwę wiernych i Kościoła.

 

 

 


 


MSZA ŚWIĘTA Z OKAZJI UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWYCH

WSZYSTKICH ŚWIETYCH

Foto UM Brusy

ZDJĘCIA

 


 

 Ostatni różaniec w pażdzierniku

 

 

 

 

KSM w hołdzie św. Janowi Pawłowi II

 

 

 


 

 

 


 

10 rocznica nadania patronatu błogosławionego

ks. Józefa Jankowskiego

 

 

 

ZDJĘCIA

 

 

 

 


 

 

Niedziela i Tydzień Misyjny - okazja do pomocy misjom

 

 

ZDJĘCIA

 

 


 

 

 

 


 

Żeński Chór z Parafii p.w. Wszystkich Świętych w Brusach zdobywcą III miejsca na  I Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Sakralnej Carmen Fidei
w Osiu28 września 2014r. Żeński Chór z Parafii p.w. Wszystkich Świętych w Brusach reprezentował parafię na I Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Sakralnej Carmen Fidei w Osiu. Chór powstał z inicjatywy obecnego dyrygenta p. Łukasza Rosiaka w październiku 2012r.

Zespół ma już na swoim koncie następujące nagrody:

Brązowe pasmo na „V Ogólnopolskim Turnieju o Kryształowe Serce Chełmińskiej Ziemi” w Chełmnie – październik 2013r.

III miejsce na „II Ogólnopolskim Konkursie Chórów im. św. Jana Bosko” w Aleksandrowie Kujawskim – listopad 2013r.

Srebrne pasmo na „VI Wojciechowym Fastiwalu Pieśni Chóralnej” w Starogardzie Gdańskim – maj 2014r.

W Osiu zdobył również III miejsce – brązowe pasmo.

 

 

ZDJĘCIA

 


 

Maturzyści na Jasnej Górze!


 

        29 września o 5.07 maturzyści z naszego liceum wraz z gronem naszych parafian wyjechali na pielgrzymkę do Matki Bożej Częstochowskiej, aby tam modlić się w intencji dobrego przygotowania się do egzaminów maturalnych oraz o wybór drogi życiowej. Po dotarciu na Jasną Górę o 13.27 Najpierw odbyła się wspólna droga krzyzowa na wałach Jasnogórskich a później, już z maturzystami z całej naszej diecezji, o godz. 16.00 różaniec, o godz. 17.00 Msza św. pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Ryszarda Kasyny. Po Mszy odbyło się spotkanie dla młodzieży z zaproszonym gościem. Ostatnim punktem pielgrzymki był udział w apelu Jasnogórskim i wspólna modlitwa w intencji maturzystów. Za wspólnie pielgrzymowanie i doznania duchowe dziękujemy!