Parafia pod Wezwaniem Wszystkich Swietych w Brusach
Historia Parafii w Brusach
Msza sw. w  Parafii w Brusach
Ogloszenia Parafialne w Brusach
Dokonania i inwestycje Parafii w Brusach
Parafia w Brusach - Kosciol w Mecikale
Parafia Brusy - Kontakt
 

  Kancelaria


  Duszpasterze


  Statystyki parafii


  Org. przykościelne


  Prasa


  Pielgrzymki,spotk.


  Multimedia


  Galeria
Przedszkolaki na Mszy Świętej


Maturzyści w Częstochowie


Triduum ku czci św. Stanisława Kostki

Rozpoczecie roku szkolnego i katechetycznego

Spotkanie katechetów

Pożegnanie ks. Andrzeja i przywitanie ks. Pawła


Pielgrzymka na Jasną Górę - wspomnienia

 
Kolonie Ministranci i KSM

 

ODPUST PARAFIALNY MATKI BOŻEJ SZKAPLERZNEJ

 
Ministranci na pikniku
13 czerwca w sobotę o 9.00 wyjechaliśmy z ministrantami naszej parafii na piknik rowerowy. Trasa naszej wyprawy wiodła z Brus do Czernicy przez Czyczkowy, w Czernicy przy kapliczce upamiętniającej pobyt Karola Wojtyły odprawiliśmy nabożeństwo czerwcowe, a następnie udaliśmy się w dalszą drogę. Przez Męcikał i Żabno wróciliśmy do Brus na ulicę Poniatowskiego do państwa Rydygier gdzie odbył się nasz piknik. Tam skorzystaliśmy z wielu atrakcji: strzelanie z wiatrówki, gra w bule, piłka nożna a to wszysko przy smacznym grilu. Bardzo serdecznie dziękujemy państwu Rydygier za zaproszenie i przecudną gościnę. Bóg zapłać.LEDNICA 2015
BOŻE CIAŁO
Trzecia rocznica święceń kapłańskich
księdza Andrzeja
Pielgrzymka do Lichenia dzieci pierwszokomunijnych
z Zalesia i Męcikału

UROCZYSTA KOMUNIA ŚWIĘTA
10 V 2015Nabożeństwa majowe

 


Jak co roku z KSM odwiedzamy kapliczki naszej parafii przy których odbywają sie nabożeństwa majowe.

CZYCZKOWY


Żabno

 

 


 

3 MajaUroczystość Matki Bożej Królowej Polski oraz święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Gminne Obchody Dnia Strażaka. Zapraszamy do zapoznania się z fotogalerią

 


 

 


 

 

DYSPENSA NA DZIEŃ 1 MAJA 2015 R.


Biskupi diecezjalni obecni na 368. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski, które odbyło się w Warszawie w dniach 11 – 12 marca 2015 r., na podstawie art. 9 Statutu KEP, w związku z kan. 87 § 1 KPK, podjęli decyzję o udzieleniu dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 1 maja 2015 r.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

6. czerwca 2015 roku będzie organizowany wyjazd młodzieży na Lednicę. Koszt - 50 zł. Ks. Karol przyjmuje zgłoszenia.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Warsztaty chóralne w Brusach


17 kwietnia 2015r. w godzinach wieczornych odbyły się warsztaty Chóru Lutnia oraz Chóru Żeńskiego Parafii p.w. Wszystkich Świętych w Brusach. Pani profesor Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy – Monika Wilkiewicz przyjechała, by przyprowadzić zajęcia z emisji głosu.

                  Zdaniem chórzystów warsztaty były bardzo przydatne, gdyż była to doskonała okazja na poprawę wykonania śpiewów wielogłosowych. Pani prof. zwróciła uwagę na barwę głosu oraz ujednolicenie jej w całym chórze. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, w której wspólnota chóralna dopracowała swoje utwory i pieśni. W międzyczasie nie zabrakło słodkiego ciasta i kubka kawy.

                  Rozśpiewani chórzyści z wdzięcznością podziękowali pani prof. Wilkiewicz i rozeszli się do domów z wieloma umiejętnościami wokalnymi.

Warsztaty zorganizował i nad całością czuwał dyrygent zespołów p. Łukasz Rosiak.ZNAK KRZYŻA

BIERZMOWANIE 2015


W sobotę, 21 marca, o 18.00, w Brusach Ks. Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna udzielilllł Bierzmowania 148 naszym młodym parafianom.


WIĘCEJ ZDJĘĆ

DNI MŁODZIEŻY W KOŚCIERZYNIE

Taak!! To już niedługo 29 marca w Niedzielę Palmową odbędą się DNI MŁODZIEŻY W KOŚCIERZYNIE. Nasza parafia również organizuje wyjazd na Dni Młodzieży :
Wyjazd o godz. 12.00 z przed Kościoła ,a planowany powrót godz.18.00
Koszt wyjazdu wynosi jedynie 10 zł
Zapisy bezpośrednio u ks.Karola Misiurskiego
UWAGA!! MIEJSCA SĄ OGRANICZONE ...
Serdecznie zapraszamy !!

W  niedzielę 15.03.2015 w Brusach na mszach o 9.00, 11.00 i w Męcikale o 13.00 małżonkowie należący do Kościoła Domowego w Chojnicach państwo Ewelina i Mateusz Gierszewscy  dzielili się świadectwem wzrastania we wspólnocie Oazy Rodzin, którą założył kandydat na ołtarze - Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki. Błogosławieństwem dla parafii i rodzin byłoby gdyby taka wspólnota zawiązała się w naszej parafii.


XXV Olimpiada Teologii Katolickiej


XXV Olimpiada Teologii Katolickiej - etap diecezjalny
Nasza parafianka Paulina Wantoch - Rekowska z Kaszubskiego Liceum Ogólnokształcącego zajęła trzecie miejsce w olimpiadzie teologi katolickiej - etap diecezjalny i w ten sposób dostałą się do etapu ogólnopolskiego który odbędzie się w Łomży. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w Łomży
.


 

 


 

Rekolekcje wielkopostne

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Światowy Dzień Chorego


Od dwudziestu trzech lat, 11 lutego, obchodzony jest Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II. W nawiązaniu do tej uroczystości Parafialny Zespół Caritas pod kierunkiem ks. Proboszcza Mirosława Klawikowskiego i przy współpracy kapłanów z naszej  parafii przygotował   spotkanie w Domu Nawiedzenia. Rozpoczęło się ono możliwością skorzystania                z sakramentu pokuty, po czym  odbyła się Msza święta, którą sprawował ks. Proboszcz.  W trakcie Eucharystii każdy miał możliwość  przystąpić do sakramentu  namaszczenia chorych. Po zakończeniu  Najświętszej Ofiary dzieci ze Szkolnego Koła Caritas działającego przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Brusach zaprezentowały  przedstawienie pt. „Chory kotek” czym wywołały uśmiech na twarzach starszych i chorych parafianach. Po występie milusińskich wszyscy spotkali się przy stole, gdzie mieli możliwość porozmawiania i wspominania wspólnych przeżyć.

 

 

 

 

 

   

PIELGRZYMKA - ZIEMIA ŚWIĘTA

 

 
ZIMOWISKO 2015


Z okazji ferii zimowych , Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach i Warsztat Terapii Zajęciowej w Brusach zaprosili dzieci do wspólnej zabawy. Pierwszy dzień zimowiska odbył się wczoraj, 2 lutego w budynku centrum kultury. Około 150 dzieci, podzielone na grupy wiekowe, tańczyło, śpiewało, rysowało i uczyło się języka kaszubskiego, a dodatkowo brało udział w różnorodnych konkurencjach sportowych.

Dziś dzieci bawią się w centrum kultury, w sali sportowej przy szkole podstawowej w Brusach i w Domu Nawiedzenia. 

 

 

 UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

Królowie na zdjęciach przybyli ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brusach a Jasełka przedstawili uczniowie ze Szkoły Podstawowej im.Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski" w Lubni pod kierunkiem p.Teresy Kin

 

 

 


 

Europejskie Spotkanie Młodych

w czeskiej Pradze

  

 

 


 

Spotkanie przy żłóbku

W I dzień świąt Bożego Narodzenia odbyło się spotkanie przy żłóbku. Zgromadziło ono dzieci, młodzież i dorosłych naszej parafii.  Było nie tylko okazją, aby kolędować ale również czasem na chwilę refleksji.