Parafia pod Wezwaniem Wszystkich Swietych w Brusach
Historia Parafii w Brusach
Msza sw. w  Parafii w Brusach
Ogloszenia Parafialne w Brusach
Dokonania i inwestycje Parafii w Brusach
Parafia w Brusach - Kosciol w Mecikale
Parafia Brusy - Kontakt
 

  Kancelaria


  Duszpasterze


  Statystyki parafii


  Org. przykościelne


  Prasa


  Pielgrzymki,spotk.


  Multimedia


  Galeria 

Rekolekcje wielkopostne

 

 

 

 

 

 

 

 


Światowy Dzień Chorego


Od dwudziestu trzech lat, 11 lutego, obchodzony jest Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II. W nawiązaniu do tej uroczystości Parafialny Zespół Caritas pod kierunkiem ks. Proboszcza Mirosława Klawikowskiego i przy współpracy kapłanów z naszej  parafii przygotował   spotkanie w Domu Nawiedzenia. Rozpoczęło się ono możliwością skorzystania                z sakramentu pokuty, po czym  odbyła się Msza święta, którą sprawował ks. Proboszcz.  W trakcie Eucharystii każdy miał możliwość  przystąpić do sakramentu  namaszczenia chorych. Po zakończeniu  Najświętszej Ofiary dzieci ze Szkolnego Koła Caritas działającego przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Brusach zaprezentowały  przedstawienie pt. „Chory kotek” czym wywołały uśmiech na twarzach starszych i chorych parafianach. Po występie milusińskich wszyscy spotkali się przy stole, gdzie mieli możliwość porozmawiania i wspominania wspólnych przeżyć.

 

 

 

 

 

   

PIELGRZYMKA - ZIEMIA ŚWIĘTA

 

 
ZIMOWISKO 2015


Z okazji ferii zimowych , Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach i Warsztat Terapii Zajęciowej w Brusach zaprosili dzieci do wspólnej zabawy. Pierwszy dzień zimowiska odbył się wczoraj, 2 lutego w budynku centrum kultury. Około 150 dzieci, podzielone na grupy wiekowe, tańczyło, śpiewało, rysowało i uczyło się języka kaszubskiego, a dodatkowo brało udział w różnorodnych konkurencjach sportowych.

Dziś dzieci bawią się w centrum kultury, w sali sportowej przy szkole podstawowej w Brusach i w Domu Nawiedzenia. 

 

 

 UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

Królowie na zdjęciach przybyli ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brusach a Jasełka przedstawili uczniowie ze Szkoły Podstawowej im.Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski" w Lubni pod kierunkiem p.Teresy Kin

 

 

 


 

Europejskie Spotkanie Młodych

w czeskiej Pradze

  

 

 


 

Spotkanie przy żłóbku

W I dzień świąt Bożego Narodzenia odbyło się spotkanie przy żłóbku. Zgromadziło ono dzieci, młodzież i dorosłych naszej parafii.  Było nie tylko okazją, aby kolędować ale również czasem na chwilę refleksji.

 

 

 


 

Przedświąteczne spotkanie

 

 

 


 

 


 

Co raz bliżej Święta...

 

 

 

 


 

 

W oczekiwaniu na Boże Narodzenie


 

 

 

 


 

„Śpiewajmy Jezusowi” z Chórem LutniaNasz chór parafiany "Lutnia" pod kierownictwem p. Łukasza Rosiaka nagrał płytę z kolędami. Od przyszłej niedzieli będzie można tę płytę nabyć.

Serdecznie ją polecamy.

 

 

 

 


 


Po raz kolejny organizujemy wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych, które odbędzie się w Pradze w dniach od 29 grudnia 2014 do 3 stycznia 2015 roku. W drodze powrotnej odwiedzimy także Wrocław.

Wziąć udział w spotkaniu w Pradze oznacza:

  • modlić się śpiewem i w ciszy w mieście leżącym w samym sercu Europy

  • dołączyć do dziesiątków tysięcy młodych ludzi z całej Europy i spoza niej w poszukiwaniu głębszego rozumienia wiary i życia Kościoła

  • poznać gościnność rodzin Pragi i okolic

  • spotkać się z ludźmi, którzy żyją ewangelią pośród wyzwań naszych czasów

Wyjazd byłby 28 grudnia (w granicach godziny 21-szej) powrót 2 stycznia w godzinach rannych.

Całkowity koszt wynosi 250 zł + 55 euro (opłata organizacyjna w Pradze).

Zgłoszenia i zapisy u ks. Karola pod nr tel. 513646230
 Zaduszki

dzień wspomnień i modlitw za dusze zmarłych


Dziś (2 listopada) - dzień, w którym obchodzone są Zaduszki poświęcone zmarłym, których w tym dniu szczególnie się wspomina. Katolicy wierzą, że Dzień Zaduszny jest wspomnieniem zmarłych potrzebujących oczyszczenia, które mogą uzyskać przez modlitwę wiernych i Kościoła.

 

 

 


 


MSZA ŚWIĘTA Z OKAZJI UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWYCH

WSZYSTKICH ŚWIETYCH

Foto UM Brusy

ZDJĘCIA

 


 

 Ostatni różaniec w pażdzierniku

 

 

 

 

KSM w hołdzie św. Janowi Pawłowi II

 

 

 


 

 

 


 

10 rocznica nadania patronatu błogosławionego

ks. Józefa Jankowskiego

 

 

 

ZDJĘCIA

 

 

 

 


 

 

Niedziela i Tydzień Misyjny - okazja do pomocy misjom

 

 

ZDJĘCIA

 

 


 

 

 

 


 

Żeński Chór z Parafii p.w. Wszystkich Świętych w Brusach zdobywcą III miejsca na  I Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Sakralnej Carmen Fidei
w Osiu28 września 2014r. Żeński Chór z Parafii p.w. Wszystkich Świętych w Brusach reprezentował parafię na I Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Sakralnej Carmen Fidei w Osiu. Chór powstał z inicjatywy obecnego dyrygenta p. Łukasza Rosiaka w październiku 2012r.

Zespół ma już na swoim koncie następujące nagrody:

Brązowe pasmo na „V Ogólnopolskim Turnieju o Kryształowe Serce Chełmińskiej Ziemi” w Chełmnie – październik 2013r.

III miejsce na „II Ogólnopolskim Konkursie Chórów im. św. Jana Bosko” w Aleksandrowie Kujawskim – listopad 2013r.

Srebrne pasmo na „VI Wojciechowym Fastiwalu Pieśni Chóralnej” w Starogardzie Gdańskim – maj 2014r.

W Osiu zdobył również III miejsce – brązowe pasmo.

 

 

ZDJĘCIA

 


 

Maturzyści na Jasnej Górze!


 

        29 września o 5.07 maturzyści z naszego liceum wraz z gronem naszych parafian wyjechali na pielgrzymkę do Matki Bożej Częstochowskiej, aby tam modlić się w intencji dobrego przygotowania się do egzaminów maturalnych oraz o wybór drogi życiowej. Po dotarciu na Jasną Górę o 13.27 Najpierw odbyła się wspólna droga krzyzowa na wałach Jasnogórskich a później, już z maturzystami z całej naszej diecezji, o godz. 16.00 różaniec, o godz. 17.00 Msza św. pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Ryszarda Kasyny. Po Mszy odbyło się spotkanie dla młodzieży z zaproszonym gościem. Ostatnim punktem pielgrzymki był udział w apelu Jasnogórskim i wspólna modlitwa w intencji maturzystów. Za wspólnie pielgrzymowanie i doznania duchowe dziękujemy!

 


 

ZDJĘCIA


 

 

Iskra Bożego Miłosierdzia w Brusach

 

 

Z inicjatywy grupy modlitewnej „Iskra Bożego Miłosierdzia” działającej przy kościele oo. Jezuitów, już po raz siódmy zorganizowana została wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast Polski i świata. Ma ona miejsce w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki – 28 września. Inicjatywa ta wpisuje się w wezwanie Ojca Świętego Franciszka, aby katolicy głosząc Ewangelię wychodzili na ulice oraz jest przejawem nowej ewangelizacji. W naszej parafii wszystkich świętych w Brusach wyszliśmy na plac Jana Pawła II w centrum miasta i z licznie zgromadzonymi wiernymi odmówiliśmy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Bardzo dziękuje za liczne włączenia się w tą modlitwę i pomoc przy organizacji.      

 

                    

 

ZDJĘCIA

 


 

Jesienna wyprawa rowerowa

 

W sobotę – 27 września, ministranci wraz z kółkiem różańcowym naszej parafii postanowili wykorzystać ostatnie promienie słońca i spędzić je we wspólnocie. Plan dnia przewidywał rekreację na placu integracyjnym w Czarnowie. Po przyjeżdzie na miejsce ok godziny 10.00 postanowiliśmy rozegrać turniej piłki nożnej oraz w wolnej chwili zagrać w piłkę siatkową. Po rozegraniu turnieju, zjedliśmy pyszną kiełbaskę z grilla którą nam przygotował Krzysztof Lewiński nasz ministrant. Radośni i zadowoleni wracaliśmy do domów, pełni wrażeń i dobrych emocji, które pozwolą nam lepiej wejść w nasze codzienne obowiązki. Dziękujemy Panu Maciejowi Leszczyńskiemu sołtysowi Czarnowa za życzliwość, poświęcony czas i ogromne serce.

 

 

 

ZDJĘCIA


 

 


 

Czy masz odwagę wyjść na ulicę z Iskrą Bożego Miłosierdzia?
Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata!

28 WRZEŚNIA  2014  -  GODZ. 15.00

W BRUSACH:

PLAC JANA PAWŁA II

ZAPRASZAMY