Parafia pod Wezwaniem Wszystkich Swietych w Brusach

Prasa

Pielgrzymki,spotk.

ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY W BRUSACH

Msza święta na zakonczenie roku przedszkolnego

Dzień Wspólnoty Służb Liturgicznych

W sobotę, 18 czerwca odbył się w Pelplinie Dzień Wspólnoty Służb Liturgicznych.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Bazylice katedralnej koncelebrowana przez 15 kapłanów. Liturgii przewodniczył Ksiądz Biskup Pomocniczy Wiesław Śmigiel. Druga odsłona spotkania miała miejsce na stadionie miejskim w Pelplinie, gdzie odbyły się rywalizacje sportowe, konkurencje rekreacyjne oraz wspólna zabawa.

Diecezjalny Zjazd Służb Liturgicznych to wymowny znak ukazania swojej służby przy ołtarzu. Służba Liturgiczna przybywa do Bazyliki Katedralnej, aby podziękować za swoją posługę, ale też zaszczepić w sobie Bożego Ducha, by dalej rzetelnie i gorliwie pełnić swoją posługę.

W spotkaniu uczestniczyło 450 osób z 28 parafii diecezji pelplińskiej w tym z Brus.

Chojnickie "Credo 2016"

15 czerwca po raz 19. odbył się w chojnickiej bazylice Przegląd Piosenki Religijnej "Credo 2016". Nasz zespół parafialny "Ad Dominum" zajął wysokie II miejsce - gratulujemy.

BIERZMOWANIE

W sobotę 4 czerwca ksiądz biskup Ryszard Kasyna udzielił młodzieży naszej parafii sakramentu Bierzmowania. Uroczystości rozpoczęły się od nabożeństwa maryjnego i aktu zawierzenia Matce Bożej. Po przywitaniu księdza biskupa w naszej bruskiej świątyni rozpoczęła się Msza święta, której przebieg ubogacił śpiew chóru Lutnia i młodzieży, która na ten dzień przygotowała kilka utworów, w tym Ave Maria na trąbce. Podczas wygłoszonej homilii ksiądz biskup mówił o kluczu miłości potrzebnym każdemu młodemu człowiekowi. Przestrzegał przed zbytnim zatapianiem się w świecie wirtualnym, w którym nie ma miłości, a zachęcał do budowania głębokich przyjaźni i trwania we wspólnocie. Uroczystości zakończyły się podziękowaniami młodzieży i wspólnym zdjęciem. Na ten dzień o. Wojciech Prus - duszpasterz lednicki przesłał specjalne pozdrowienia dla młodzieży z Brus. Wyrazem łączności z odbywającym się w tym samym dniu spotkaniem młodzieży na polach Lednickich był wspólny taniec na placu przed kościołem.

Majowe w Małym Gliśnie

1 maja odbyło się wyjątkowe nabożeństwo majowe w Małym Gliśnie. Mieszkańcy zebrali się, aby uczcić złoty jubileusz figury Matki Bożej, która stoi w ich wiosce. Wspólny śpiew pieśni maryjnych i litanii do NMP oraz odmówienie dziesiątki różańca było swoistym prezentem podarowanym Maryi w tym szczególnym dniu.

Jubileusz 25 - lecie ślubów zakonnych sióstr Barbary i Weroniki

Nawiedzenie Figury Św. Michała Archanioła z Groty w Gargano

Parafia Wszystkich Świętych w Brusy

16-19 kwietnia 2016 roku

DZIEŃ PIERWSZY – SOBOTA 16 kwietnia 2016

7.30 – Godzinki ku czci św. Michała Archanioła.

8.00,  – Msza św. z nauką dla dorosłych.

10.00 – Msza św. z nauką dla dzieci i młodzieży.

16.00 – Msza św. z nauką w Męcikale

17.30 – Koronka do św. Michała Archanioła i dziewięciu chórów anielskich.

18.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych.

20.00 - Koronka Szkaplerzna

DZIEŃ DRUGI – NIEDZIELA 17 kwietnia 2016

7.00 - Msza św. z nauką

9.00 - Msza św. z nauką

11.00 – Msza św. z nauką

13.00 – Msza św. z nauką w Męcikale

15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

18.00 - Msza św. z nauką

20.30 – Nabożeństwo oczekiwania. Powitanie Figury św. Michała Archanioła

21.00 – Apel Jasnogórski z wieczornym rozważaniem.

DZIEŃ TRZECI – PONIEDZIAŁEK 18 kwietnia 2016

7.30 – Godzinki ku czci św. Michała Archanioła.

8.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych.

10.00 – Msza św. dla chorych i starszych z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych oraz

indywidualnym błogosławieństwem z racji nawiedzenia.

15.00 – Godzina Miłosierdzia (Adoracja Najświętszego Sakramentu, Koronka do

Miłosierdzia Bożego i modlitwy przez przyczynę św. Michała Archanioła).

18.00 – Msza św. z udziałem wiernych z dekanatu. Po Mszy św. modlitwa o uzdrowienie i

uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała Archanioła z modlitwą

wstawienniczą  przed Najświętszym Sakramentem.

21.00 – Apel Jasnogórski z rozważaniem na zakończenie dnia.

DZIEŃ CZWARTY – WTOREK 19 kwietnia 2016

7.30 – Godzinki ku czci św. Michała Archanioła.

8.00 – Msza św. z Aktem Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi.

10.00 -  Spotkanie dla dzieci

15.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy

przez przyczynę św. Michała Archanioła).

16.00 – Msza św. z Aktem Zawierzenia św. Michałowi Archaniołowi, pożegnanie Figury i

zakończenie nawiedzenia.

Zdjęcia ciemnicy i grobu Pańskiego 2016

DROGA KRZYŻOWA