V NIEDZIELA WIELKANOCY, 28.04.2024 r.

1. W dniu dzisiejszym po Mszy świętej o godz. 18.00 ostatnia próba przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania.
  2. Jutro, w poniedziałek 29 kwietnia, wspominamy św. Katarzynę Sieneńską, dziewicę i doktora Kościoła. Tego dnia u nas Msze święte o godz. 6.30 i 8.00. Po południu o godz. 17.00 Ksiądz Biskup Ryszard Kasyna udzieli Sakramentu Bierzmowania zgromadzonej młodzieży parafii Brusy. W ramach Wizytacji Biskupiej. O godz. 15.45 nastąpi spotkanie wszystkich grup parafialnych, zespołów i stowarzyszeń z Księdzem Biskupem. Prosimy, aby grupy siadały jako dana wspólnota, zespół lub stowarzyszenie. Serdecznie zapraszamy!
  3. Od najbliższej środy rozpoczynamy miesiąc Maj oraz nabożeństwa majowe w kościele i przy kapliczkach. Dzieci w kościele będą miały nabożeństwa majowe w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00, natomiast dorośli każdego dnia w łączności z wieczorną Mszą świętą.
  4. W tym tygodniu przypada I-czwartek, I-piątek i I-sobota w miesiącu.
    W I-czwartek modlimy się o nowe, dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne. Od godz. 17.00-18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość do spowiedzi. Prosimy ze względu na I-piątek miesiąca, który przypada w tym miesiącu 3 maja o przystąpienie do spowiedzi w I-czwartek, a przyjęcie Komunii świętej w piątek 3 maja, kiedy to Msze święte odbywać się będą jak w każdą niedzielę.
  5. 3 maja na Mszy świętej o godz. 11.00 modlić się będziemy w intencji Ojczyzny oraz strażaków za przyczyną św. Floriana.
  6. 4 maja przypada I-sobota w miesiącu. Oddajemy się tego dnia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Chorych można zgłaszać w biurze parafialnym.
  7. Msze święte w tygodniu o godz. 6.30, 8.00 i 18.00.
  8. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu we wtorek od 16.30 – 17.30 i czwartek od 10.00 – 11.00.
  9. W najbliższy wtorek na godz. 19.00 zapraszamy mieszkańców Wielkich Chełmów, Krówni, Asmusa
    i Młynka. Odprawiona zostanie Msza święta w ich intencji jako podziękowanie za peregrynację obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Również zapraszamy po odbiór obrazu przedstawicieli Małych Chełmów i Antoniewa.
  10. Nabywajmy prasę katolicką. Jest do nabycia nowy nr „Pielgrzyma” i „Clara Facta”, a także świece peregrynacyjne.
  11. Wszystkim, którzy obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, bądź jubileusze składamy nasze najserdeczniejsze życzenia.
  12. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: + Ryszard Truskawa z Wiela przeżył 69 lat oraz + Marta Kubiszewska z Małych Chełmów przeżyła 89 lat oraz + Teresa Niesiołowska z Nowe Ostrowite przeżyła 90 lat. W ich intencji: „Wieczny odpoczynek…”.
  13. Związkiem małżeńskim zostaną połączeni:
    a) Michał Rożek zam. Główczewice z Monika Agnieszka Zblewska zam. Brusy
    b) Wojciech Jan Hamerski zam. Czyczkowy z Małgorzata Gierszewska zam. Czyczkowy